0%

Kovový regál s HDF policou – detailná montáž, krok za krokom. Mierne odlišný spôsob montáže prináša Majster Regál.

blog-lagerregale-steckregal-selbst-aufbauen

 

V tomto blogu by sme Vám radi ukázali, ako postupne zostaviť zásuvný bezskrutkový kovový regál s HDF policou, ktorý je možné rozložiť na 2 pracovné stoly. Rozhodli sme sa pre 5 policový regál rozmeru 180x90x30 cm v modrej farbe. Sami uvidíte, aké to je jednoduché.

1. Príprava

Váš kovový regál, alebo regály konečne dorazili a už sa neviete dočkať kedy ich rozbalíte a postavíte. Ako prvé je nutné pripraviť si ochranné rukavice a gumené kladivo. Bezpečnosť je prvoradá a ochranné pomôcky sú základ. Aby ste nepoškodili regály pri montáži, alebo si neublížili pri údere kladivom do kolena, gumené kladivo je nutnosťou.

2. Uistite sa, že žiadny komponent nechýba

Skontrolujte si, či všetky časti a komponenty dorazili na miesto dodania a miesto montáže

Mali by ste mať tieto komponenty:

5 HDF políc (F), 10 dlhých a krátkych nosníkov (D, B), 8 stojín (A), 5 výstuh (E), 8 spojovníkov a 4 plastové pätky (C). V prípade, že Vám niečo chýba, urýchlene kontaktuje obchod Majster Regál.

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

3. Spájanie stojín

Ako prvú vec, ktorou začíname montáž regálu je spojenie ôsmich profilových L stojín.

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

Použite gumené kladivo a 2 spojovníky pre spojenie 2 kusov stojín. Musí Vám vzniknúť stojina dĺžky 176 cm. Nezabúdajte, kladivo používajte s citom, regál Vám nič zlé neurobil a zaslúži si jemné zaobchádzanie. Akonáhle dokončíme spájanie stojín pomocou spojok, prejdeme na ďalší krok.

4. Použitie nosníkov

Teraz prišiel čas použiť krátke nosníky. Každý nosník má po krajoch tzv. 2 zámky, ktoré treba jemne priklepnúť medzi dve stojiny z predošlého kroku. Opäť je nutné použiť gumené kladivo. Majte na pamäti, že vo výške, kde bude nosník, bude neskôr upevnená HDF polica.

blog-regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

Akonáhle použijete všetky krátke nosníky, vytvoríte dva malé moduly v tvare rebríkov. Je na čase použiť dlhé nosníky, s ktorými tieto moduly spojíme medzi sebou. Je to úplne rovnaký princíp, ako spájanie krátkych nosníkov. Majte na pamäti, že krátke aj dlhé nosníky musia byť v jednej línii, pretože police by neboli vodorovné a regál by bol nestabilný. Základ je zasunúť najspodnejší dlhý a krátky nosník maximálne 20 cm od zeme (najčastejšie sa upevňujú do tretieho a štvrtého otvoru, ako na obrázku). Najvrchnejšie nosníky sa zasúvajú do najvrchnejších voľných zámkových otvorov stojín, kde bude časom vrchná polica.

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

Prečo najspodnejšie nosníky zapájame až od tretieho otvoru od zeme? Aby sme nepoškodili podlahu, aby bola dodržaná stabilita regálu, aby bol priedušný a police boli rovnomerne rozložené.

 

5. Ochrana je prvoradá - safety first

Vytvorili ste takmer kompletnú „kostru“ regálu. No niečo tomu chýba, niečo, bez čoho tento kovový regál nie je dostatočne bezpečný voči Vášmu okoliu. A keďže máte radi svoju podlahu, treba regálik obuť - nasunúť ochranné plastové pätky na spodok stojín. Týmto je Vaša podlaha ochránená voči rôznym škrabancom kostry kovového regálu.

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

6. Aké chyby môžu vzniknúť pri stavbe kostry regálu?

Ako sme spomínali vyššie, krátke a dlhé nosníky musia byť zasunuté v jednej rovnobežnej línii kvôli samostatnej stabilite regálu. Stačí sa pomýliť o jeden otvor nižšie a regál už stráca svoju stabilitu a pevnosť.

 

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

POZOR!! Nosníky musia byť správne otočené pri zasúvaní, ako je to na nasledujúcom obrázku

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

7. Vystuženie

Regál je takmer hotový. Aby sme posilnili regály, konštrukciu, stabilitu a samotné HDF police, ktorým sa budeme venovať neskôr, musíme použiť zinkové výstuhy. Je ich celkom 5. Postupne vkladáte výstuhy z hora nadol do medzi priestoru medzi dlhé nosníky, ako podporu pod HDF policu. Výstuhy majú špeciálne otvory na ich konci, ktoré podobným spôsobom zasunieme do vnútorných zámkov nosníkov, ktoré sa nachádzajú v ich strede.

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

8. Takmer posledný krok

„Lešenie“ je hotové. Je čas položiť poslednú súčasť regálu, drevenú HDF policu. Ako ste si už možno prečítali na našej stránke, Majster Regál neponúka už starú DTD drevotriesku, ale prešiel na najnovší typ drevenej police HDF (high density fiber). Chcete vedieť, aký je medzi nimi rozdiel? Prečítajte si náš blog priamo venujúci sa tejto téme.

Ako hovorí naše motto:“Maket it easy“. Samotné police stačí len jednoducho položiť na nosníky regálov, zapadnú do výsekov v nosníkoch a kovový regálový systém je hotový.

 

9. Dosiahli ste svoj cieľ

Regál je pripravený a mal by vyzerať rovnako ako na obrázku:

regaly-do-skladu-bezskrutkove-regaly-svojpomocne-poskladat

 

Ak regál vyzerá inak, ako na obrázku, dôvody môžu byť tieto:

a.) dostali ste iný druh regálu, ako ste si objednali

b.) nepoužili ste všetky komponenty

c.) pri montáži ste urobili chybu. V takom prípade treba regál rozobrať, prípadne riadne skontrolovať. Ak sa neviete dopátrať, kde chyba nastala, zavolajte na zákaznícky servis.

Pre maximálnu bezpečnosť odporúčame pripevniť/priskrutkovať regál ku stene. Snažte sa nestúpať na žiadnu policu regálov. Nezabúdajte, že tento regál má kapacitu 400 kg na policu. Všetok náklad musí byť rovnomerne rozložený po polici.

Dúfame, že Vám tento blog a návod pomohol a želáme Vám mnoho úspechov pri jeho skladaní. V každom prípade si nezabudnite pozrieť náš e-shop, kde nájdete podobné regály presne podľa Vašej chuti, ktoré sa skladajú podobne jednoducho.

 

Step 10: Pracovný stolík

Nesmieme zabudnúť na druhú variantu, ktorú tento regál ponúka. Ak chcete z regálu vytvoriť pracovný stolík, tak je to veľmi jednoduché. Nebudete spájať stojiny za pomoci spojovníkov a vytvoríte dva malé kovové regály nazývané aj pracovný stôl. Môžete ich uložiť aj vedľa seba, pretože ich výška bude úplne identická. Do Vašej dielne či garáže ako stvorené.